مولوی و دنیای فردا

فرزندان امروز و زنان و مردان فردا، برای کار و زندگی نیاز به توانمندی ها و دانش های کاربردی ویژه ی خود دارند.

ادامه مطلب

ای ناخدا، ناخدای من!

... شما در این کلاس می تونید من رو یا آقاي کیتینگ صدا کنید و یا اي ناخدا، ناخداي من!

ادامه مطلب

شعر بگو!

... سروده هایش چنان زلال شده بود که می توانستی روح آرام، مهربان و شاد او را در آن ببینی که در فضایی زیبا و چشم نواز غوطه می خورد.

ادامه مطلب

جای بازی اینجاست!

... کلاس به تکاپو افتاده بود و هرگروه می کوشید با همه ی توان و هر چیزی که دم دستش هست (تکنولوژی آموزشی) حرفش را به کرسی بنشاند.

ادامه مطلب

ساده نگیر!

نماهنگ "ساده بیا" از رضا صادقی با نماهایی از یک مدرسه ی دوردست که با کمبود همه ی ابزارهای مورد نیاز از روش های فعال تدریس در مدرسه بهره می گیرند.

ادامه مطلب

کی چی می بینه؟

آیا می توانیم در آموزش، تعامل (Interactive)، رودررویی و به همان نقل ساده "بده بستان" کارآمد و چندجانبه ای را ببینیم یا نه، در این چرخه، هر کس ساز خود را می زند؟

ادامه مطلب

سفر در رویا!

... این همان سلسله ی خیال پردازی هایی بود که از ژول ورن شروع شده بود، شاید هم از آموزگاران او و به نیل آرمسترانگ رسیده بود و تا دنیا و انسان هست ادامه خواهد داشت.

ادامه مطلب

اردوها و چالش ها

... با اجرای بند به بند دستورهای بخش نامه به اردو بروید و باور داشته باشید که قانون پشتیبان شماست.

ادامه مطلب

دانش آموزان، دستیاران آموزش

اگر به عنوان یک آموزگار نگران حضور در کلاس های هوشمند هستید، این بحث را مطالعه نمایید.

ادامه مطلب

رقابت، پیشرفت، کلاس درس!

در این فضا، شرکتی که پیشرو نباشد، پس می افتد و ناخودآگاه هر شرکت، نردبانی برای شرکت های دیگر است و سودِ این همه، همه ی دست اندرکاران شرکت ها و مردمانی را در بر می گیرد که شیفته ی نوآوری و فن آوری هستند.

ادامه مطلب

پهنای باندِ یادگیری

چگونه می توانم یک کلیت مات را بدون این که فراگیر نگران شود، در حاشیه ی تدریس، عرضه نموده و به مرور در طی زمان، لایه به لایه به وضوح آن بیافزایم و تا آشکار شدن کل طرح، دانش آموز خود را قدم به قدم به پیش ببرم؟

ادامه مطلب

گروه بندی در کلاس درس

زمانی بود که یک نفر همانند بوعلی سینا با تسلط بر پنج رشته ی گوناگون، فیلسوف می شد، داوینچی به تنهایی در مکانیک و طراحی و نقاشی و تشریح، سرآمد بود، ادیسون در کارگاه خود 1039 اختراع به دنیا تحویل می داد، چارلز بابیچ به تنهایی کامپیوتر مکانیکی را طرح ریزی می کرد، بیل گیتس و پل آلن با کمک هم سیستم عامل می نوشتند، ... راستش آن دوران دیگر سر آمده است!

ادامه مطلب

سقف را سوراخ کنیم!

دلهره ی ما از بروز فکرهای نو و اندیشه های بامزه و خلاقانه، به بن بست فکری ما و ماندن در قالب "تفکر هم گرا" منجر خواهد شد!

ادامه مطلب