مولوی و دنیای فردا

فرزندان امروز و زنان و مردان فردا، برای کار و زندگی نیاز به توانمندی ها و دانش های کاربردی ویژه ی خود دارند.

ادامه مطلب

ترفندهای جستجو

در این دو فیلم به ترفندهایی پرداخته ام که با یاری آن ها می توان از بین داده های فراوان به آنچه مورد نیاز شماست دست یابید.

ادامه مطلب

پیری و معرکه گیری

عماد در غزل‌سرایی از شاعران برجسته و تراز اوّل معاصر است و در قیاسی وسیع‌تر، سخن او از این و آن متمایز است.

ادامه مطلب

ریاضی و هوش

روزی که کلاس درس را ببندیم تازه آموزش و تجربه برای زندگی در فردا، آغاز خواهد شد.

ادامه مطلب

ضبط صدا با Audacity

ضبط و ویرایش صدا با نرم افزار رایگان Audacity

ادامه مطلب

ای ناخدا، ناخدای من!

... شما در این کلاس می تونید من رو یا آقاي کیتینگ صدا کنید و یا اي ناخدا، ناخداي من!

ادامه مطلب

بوسه و لبخند (فیلم)

پرستوی همه ی هفت آسمان بشوی/ بجز در این دل ویرانه، آشیانه نداری

ادامه مطلب

آشیانه ی پرواز

من هیچ چیز نبودم جز انسانی سرگشته و فناپذیر در بین ریگ ها و ستارگان، ... با این همه خود را پر از خاطره و خیال یافتم.

ادامه مطلب

آذرخش

... انگار آفرینش شلاق آتشین اش را به کف گرفته تا نمایشی زیبا از رنگ و نور را به زمینیان نشان بدهد و شکوه و بزرگی اش را یادآور شود.

ادامه مطلب

قهوه ی اسپرسو

اسپرسو قهوه ای است که از گذر پر فشار آب جوش از میان گرد نرم قهوه به دست می آید این نوشیدنی بسیار قوی، با مزه، گوارا و دلچسب است.

ادامه مطلب

نوشتن در پرمیر

این فیلم آموزشی به شما کمک خواهد نمود تا شیوه ی آسان و کاربردی تایپ در پرمیر را بیاموزید و ریزه کاری ها و ترفندهای ویژه ی کار با تایتل به عنوان یک کلیپ را در نرم افزار فیلم سازی ادوبی پرمیر فرا بگیرید.

ادامه مطلب

کاروانسرای شرف (رباط شرف)

کاروان سرا از دو واژه ی کاروان و سرا تشکیل و یادگاری بوده از دوران هخامنشی و حتی قبل از آن که در متون معتبری مانند تاریخ هرودوت به آن اشاره شده است و تا همین دهه های اخیر هم کاربردش را حفظ کرده است.

ادامه مطلب

نما در سینما ۱

چه برش هایی از قامت انسان، جلوه ی زیباتر و معنای ویژه دارد؟

ادامه مطلب

ایجاد یک وبلاگ (فیلم)

ساخت و تولید یک وبلاگ - بخش نخست (فیلم)

ادامه مطلب

پست الکترونیک

... در این فیلم به شیوه ی ساخت یک اعتبار در جی میل و نیز نگه داری و مدیریت پست الکترونیک می پردازیم.

ادامه مطلب

کارت ویزیت پویا

پرمیر از نرم افزارهای تدوین غیرخطی است و همین به ما این توانایی را می دهد که خودمان را از بند ویرایش خطی و زمانی رها کنیم و ایده هایی را به کار ببریم که در یک "تدوین غیر دیجیتال و خطی" ناممکن است.

ادامه مطلب

جرج ملی یِس

جُرج ملی یس همان کودکی است که در کتاب های ژول ورن رشد کرد و در دنیای فیلم شکوفا شد.

ادامه مطلب

ادوبی پرمیر (آشنایی)(فیلم)

فیلم آشنایی با ادوبی پرمیر- کیفیت بالا - 52 دقیقه - 167 مگابایت

ادامه مطلب

توس در تندیس

... و امروز پس از بیست سال دوباره پا به آستان ادب و فرهنگ ایران زمین نهادم اما این بار با یک دوربین و بیش از هر چیز تشنه ی آن هستم که آن "پیوند جاودانه میان دو استاد" را به تصویر بکشم

ادامه مطلب

اسلایدسازی (فیلم)

فیلم "تولید اسلاید از محتوای آموزشی" را از این برگه دانلود نموده و یا تماشا نمایید.

ادامه مطلب

سه مدرسه ی زمان ما

... بسیاری بودند که پس از این همایش رویاهای کودکی اشان جان گرفته بود و باور داشتند که به راستی، این همان راز سربلندی و پیروزی اشان در گذرگاه ها و تنگه ها و گردنه های زندگی بوده است.

ادامه مطلب

بهینه سازی حجم تصویر

... و می خواهیم با ابزاری توانمند و با ارزش در فتوشاپ آشنا شویم که با کمک آن می توانیم تصویر خود را به هر اندازه و کیفیتی در آورده و خروجی لازم را برای استفاده در دستگاه های گوناگون و نیز اینترنت بگیریم.

ادامه مطلب

گندم

زخاك من اگر گندم برآيد/ از آن گر نان ‌پزي مستي فزايد

ادامه مطلب

رباط شرف

اکنون، این کاروان سرا کهنه و گرد اندود از غبار همیشه ی تاریخ و فراموشی ها که دیده است در دور دست ها، سال هاست که خاموشی و مرگ را به تماشا نشسته است و موزه ی آجر، چشم انتظار جان یافتی دوباره و رونق گرفتنی تازه برای جهان گردانی است که تشنه ی یادگاری های به جا مانده از تاریخ این سرزمین هستند.

ادامه مطلب

نمایش های آیینی

گفتگوی من با اسماعیل تبرک تاج مرا واداشت تا نگاهی دوباره به باورها و رفتارهای مردمان سرزمین کهن ایران داشته باشم و به دنبال خودی دیگر باشم، خودی که در آسیب ها و رنج های بی شمار در گذر تاریخ، صدمه دیده و نیازمند بازبینی و بازیابی و بهبود است.

ادامه مطلب

نقش مایه های ایرانی

... موجوداتی که در همزیستی و همراهی با آبادانی و شکوفایی و بهبودی زندگی، همواره همراه انسان بوده اند با این مفاهیم یکی می شوند و در آثار هنری، دیوار نگاره ها، مجسمه ها، فرش ها، ظرف ها و جام ها، ... نقش می گیرند.

ادامه مطلب

افتتاحیه ی المپیک بیجینگ

... "افتتاحیه المپیک بیجینگ" یک سند است برای همه ی کسانی که می خواهند دم از ارزش و جایگاه کلاس درس بزنند و می خواهند به دنبال بهبود فضای آموزشی باشند.

ادامه مطلب

جلوه ی روی خدا

... و این یک نمونه از فیلم های آموزشی است که همکارانی که نیاز به یک الگو برای ساخت فیلم های آموزشی دارند می توانند از آن بهره گیری نمایند.

ادامه مطلب

فیلم های آرمانی

گالری فیلم هایی که به مناسبت های گوناگون در آرمان شهر دانش و فرهنگ ساخته ام و اکنون در برابر شماست. این مجموعه در وب سایت Archive.org بایگانی شده است. ********** شما می توانید این فیلم ها را از بخش “تماشای فیلم” به صورت زنده ببینید و یا آن ها را از قسمت “دانلود فیلم” دریافت نمایید. فرمت دانلود برای همه ی فیلم ها MP4 بوده و فیلم ها از...

ادامه مطلب

گام سوم: یک پروژه درباره ی سنگ ها

گام سوم: "تولید یک نمونه کار با ابزار اتوپلی مدیا استودیو در زمینه ی آشنایی با سنگ ها"

ادامه مطلب

هنرجویان کارآفرین

گسترش رشته های هنرستانی و آشنایی و جلب خانواده ها با این رشته ها و همسویی سازمان فنی حرفه ای و سایر دستگاه ها با آموزش و پرورش و نگاه به نیازهای بازارکار فردا و تاسیس رشته های بر اساس نیازهای فردا می تواند مردمان فردای این سرزمین را فنی و حرفه ای بار بیاورد.

ادامه مطلب

ساده نگیر!

نماهنگ "ساده بیا" از رضا صادقی با نماهایی از یک مدرسه ی دوردست که با کمبود همه ی ابزارهای مورد نیاز از روش های فعال تدریس در مدرسه بهره می گیرند.

ادامه مطلب

قدرت یک “نه!”

برای شکستن بال و پر آرزوها،تنها و تنها دو واژه کافی است!

ادامه مطلب

پخت و پز در Movie Maker

نمی خواهیم فیلم ساز حرفه ای باشیم، علاقه ای به تولید فیلم های آن چنانی نداریم، یعنی راستش، فرصتی نداریم، چکارکنیم؟ راهی هست که فیلم های آموزشی خود را در حد قابل قبول تهیه کنیم؟

ادامه مطلب