یادداشت یک مدیر

... من به آموزش و پرورش بدگمانم!

ادامه مطلب

آشیانه ی پرواز

من هیچ چیز نبودم جز انسانی سرگشته و فناپذیر در بین ریگ ها و ستارگان، ... با این همه خود را پر از خاطره و خیال یافتم.

ادامه مطلب

شعر بگو!

... سروده هایش چنان زلال شده بود که می توانستی روح آرام، مهربان و شاد او را در آن ببینی که در فضایی زیبا و چشم نواز غوطه می خورد.

ادامه مطلب

سفر در رویا!

... این همان سلسله ی خیال پردازی هایی بود که از ژول ورن شروع شده بود، شاید هم از آموزگاران او و به نیل آرمسترانگ رسیده بود و تا دنیا و انسان هست ادامه خواهد داشت.

ادامه مطلب

آموزگار مهرآموز

دوست‌داشتن هم مانند ابر است. تو نمی‌تونی اونو لمس کنی اما می‌تونی وجودشو توی هر چیزی احساس کنی. بدون دوست‌داشتن، تو خوشحال نخواهی بود و دوست نداری ‌بازی کنی."

ادامه مطلب

فیل شناسی پازلی

به آرمان شهر دانش و فرهنگ خوش آمدید! ********* امروز اگر مولانا جلال الدین رومی سری به ما می زد و با ما رودررو می شد گله های بی شماری داشت اما بی شک بزرگ ترین گله ی او به ما این بود که : ” این رودخانه اگر چه عکس ماه در آن بود اما دم به دم، نو به نو می شد، مثنوی اگرچه مثنوی بود، کسی نبود که دستی به سر و گوش اش بکشد و کاری کند که مثنوی نوی...

ادامه مطلب

پروفسور حسابی و پژوهش

در تورات نوشته پیامبری اعتراض میکنه که مگه اینجا ایرانه که شما اینقدر درباره دانش اعتراض می‌کنید و از دانشمندان متوقع هستید؟ حالا چطور شده؟ الان چندصد ساله که ما تکون نمی‌خوریم، اهمیت نمی دهیم. اگه توی بودجه یه درصدی، حالا هر چقدر، برای تحقیق بگذارند و بگویند که: این ۵٪ مال تحقیقه مگر چه خواهد شد؟  این ۵٪ مملکت را ورشکست می‌کند؟...

ادامه مطلب