درباره ی این پایگاه

 

 

پیام به  مدیر پایگاه:

………………………………………………………………………………Payyzan@gmail.com

………………………………………………………………………………….. Info@edutopia.ir

 

امور مالی:

بانک ملی، سعدی، سیبا، محمد آموزگار

شماره ی حساب…………………………………………………………………۰۳۰۰۰۱۷۲۲۴۰۰۸

   

 

 

********************************************************

**********

*****

 نیم نگاهی به پایگاه “آرمان شهر دانش و فرهنگ”:

 

هوش های چندگانه:  همه ی انسان ها دارای همه ی هوش ها هستند! چه بسا دانش آموزی که با بهره گیری از هوش جنبشی، حرکتی به جای کلامی، بدل به استاد و صاحب نظر در ریاضیات شود، حال آن که آموزگار، او را در درس ریاضی کودن به حساب آورده بود. اگر اموزگار هستید و به درستی، با توجه به هوش های چندگانه تدریس می کنید، باور دارید که با کمک هوش های چندگانه، در هیچ کارنامه ای جز بیست، نیست.

 

**************************************************

 

گروه بندی:  تشکیل تیم و ایجاد گروه در کلاس درس، به دانش آموزان کمک می کند تا در جامعه ای شبیه سازی شده و کنترل شده نقش خود را در جامعه ی فردا تجربه کنند و به راه کارها و ره یافت ها و نیز بروز استعدادها و توانایی های منحصر به فرد خود دست پیدا نمایند. جامعه ی پیچیده ی فردا را تیم ها خواهند ساخت نه فرد، پس در کلاس درس، کار تیمی و زندگی در گروه را به فراگیران یاد بدهیم.

 

**************************************************

 

جامعه ی آرمانی:  آرمان های یک جامعه چیست؟ نیازهای افراد جامعه چه خواهد بود؟ نظر بزرگان در این باره چیست؟ آیا می توان به آرمان شهرهای فلسفه دانانی همچون افلاطون و جامعه شناسانی همانند فارابی اعتماد کرد؟ به تاریخ و تجربه های آن نگاه کنیم،   روی کردها، معضلات و ساز و کارهای جامعه را بررسی و ارزیابی کنیم و آن ها رو به سوی جامعه ای با ارزش های والای اخلاقی و دارای قابلیت کمال و رشد افراد آن سمت و سو

بدهیم.

**************************************************

 

تفکر هم گرا، واگرا: از بزرگترین مصیبت های جامعه های رو به رکود و نابودی، پایبند بودن به تفکر هم گرا و ترس و نگرانی از تفکر واگراست. در این سرزمین ها تفکر واگرا سرکوب و هم گرایی و ساکن بودن حکم فرماست. تفکر واگرا چیست؟ آیا جامعه چنین انسان هایی را پذیراست و یا از آن ها روگردان و نسبت به آن ها بی تفاوت و بی رحم است. آیا می دانید کودکان ما با تفکر واگرا به دنیا می آیند و بزرگ سالان ما با تفکر هم گرا از دنیا می روند!

 

**************************************************

 


مهندسی معکوس: اگر درگیر معضلی به نام کنکور بوده اید در تبلیغات،  به نام مهندسی معکوس برخورده اید. مهندسی معکوس چیست؟ این، معجزه ی بزرگ قرن بیست و یکم است، معجزه ای که کشورهای عقب مانده را به کشورهای در حال رشد و کشورهای در حال رشد را به کشورهای پیشرفته بدل می کند. مهندسی معکوس در تدریس، به بسیاری از معضلات و مشکلات دانش آموز قرن بیست و یکم در آموزش پایان می دهد و شاهراهی از خرد و دانش را در برابر او می گشاید.

**************************************************

 

تولید محتوای چند رسانه ای:  با همه گیر شدن نرم افزارهای چند رسانه ای و ارزان شدن و گوناگونی گجت ها و سخت افزارهای چندرسانه ای همانند دوربین  فیلم برداری و عکاسی، پویش گر، چاپگر، دستگاه های ضبط صدا و تلفن همراه،  امروزه دیگر تولید محتوا کار سخت و پر هزینه ای نیست، از سویی اگر آموزگاران، خود محتوای مورد نیاز را تولید کنند، با نیازهای خودشان و دانش آموزان شان سازگار و هم خوان است پس زمان آن رسیده است تا خود به تولید دیجیتالی محتوای درسی بپردازند و از آن در کارگاه و کلاس درس استفاده نمایند. این مجموعه تلاشی است برای آشنا شدن آموزگاران با تولید محتوا

 

**************************************************

468 ad

یک دیدگاه

  1. محمدرضا ه. says:

    سلام و عرض خسته نباشید
    پیشنهاد میکنم یک قسمت هم بزارید برای مشاهده نمونه کارهای هنرجویان.
    که پروژه هایی که نسبتا ً خوب خروجی داشته(snagit,flash, premiere ,…) رو در سایت تون به نمایش بزارید.

    فک کنم یه هاست دانلود ۵ گیگ کافی باشه!

نوشتن دیدگاه