جلوه ی روی خدا

“جلوه ی روی خدا” (+فیلم)

.

ساخت فیلم برای همراهی با آموزش یکی از بهترین راه کارهای یادگیری است و می بینیم که فیلم در مخروط تجربی ادگار دیل جایگاه مناسبی دارد.

**********

****

**********

به آرمان شهر دانش و فرهنگ خوش آمدید و این یک نمونه از فیلم های آموزشی است که همکارانی که نیاز به یک الگو دارند می توانند از آن بهره گیری نمایند.

.

در ساخت این فیلم نکته های زیر به چشم می خورد:

– موسیقی بجا و مناسب. هر موسیقی برای هر موضوع آموزشی مناسب نیست. گاهی بهتر است فیلم ما بدون موسیقی باشد تا این که از یک موسیقی نابجا و ناکارآمد استفاده شود. یادتان باشد که صدای موسیقی نباید روی گفت و گو را بپوشاند. نرم افزار آودیشن گزینه ای به نام  Voice -Over Compressor را در منوی Favorites خود گنجانده است تا با کمک آن موسیقی را به صورتی فشرده نمایید تا روی صدای گفت و گو را نپوشاند. در این مثال در زمان خواندن شعر موسیقی به گوش نمی رسد. (…ادامه)

کار با نرم افزار آودیشن در کارگاه آموزشی

کار با نرم افزار آودیشن در کارگاه آموزشی

.

– صدای خود را با جلوه های ویژه ای همانند Reverb دلنشین کنید و تپق ها و مکث های طولانی را حذف نمایید. (…ادامه)

.

– از فونت Iran Nasalq استفاده شده که شبیه خط نستعلیق است اما هرگز ذوق و روح هنری را در خود ندارد. اگر بتوانید متن خود را در این نمونه که زبان فارسی است به دست یک خوشنویس هنرمند بسپارید و سپس آن را اسکن نمایید کار شما زیباتر و دلنشین تر خواهد بود. در دیگر درس ها استفاده از فونت هایی همانند Titr، Zar، Nazanin و … که زیبایی خط ایرانی را به نمایش می گذارند و جزو نامه نگاری های اداری هم حساب می شوند بهتر است و به هیچ وجه از فونت Timse New Roman که پیش فرض فونت ها بوده و ارزش چندانی در نگارش فارسی ندارد استفاده نکنید. (…ادامه)

کار دست استاد

کار دست استاد

.

– هر فریم (اسلاید) را به یک جمله (بیت) اختصاص دهید و حجم انبوه نوشته را در یک آن، بر روی تصویر به نمایش نگذارید. (…ادامه)

.

– نوشته ها همراه با صدای گوینده تغییر رنگ می دهند تا چشم فراگیر سرخط را گم نکند. در پرمیر با قرار دادن یک نوشته با دورنگ متفاوت در دو تراک و استفاده از جلوه ی Crop و گذاشتن Keyframe می توان به این جلوه دست یافت.

.

– یافتن تصویرهایی که به درک فراگیر از متن کمک کند یکی از نیازهای اولیه ی شماست. به دنبال کلید واژه های هر جمله باشید و برای آن عکس و نقاشی مناسب را پیدا کنید و در پس زمینه ی کار خود به نمایش در آورید. (…ادامه)

.

– یک راه کار پیوند میان خودتان و تماشاگران را در فیلم بگذارید: “پست الکترونیک، وب سایت، وبلاگ، آموزشگاه، …” تا کسانی که اثر شما به دستشان می رسد بتوانند با شما در تماس باشند.

.

– از توانمندی های فراگیران خود بهره بگیرید. قرار نیست که شما همه ی تلاش را انجام بدهید. به هر کسی که در این کار دستی داشت امتیاز بدهید و قدردانی کنید. به گروه ها اجازه بدهید تا تکلیف خود را با ساخت یک فیلم به کلاس بیاورند. (ادامه)

نمایی از مووی میکر

نمایی از مووی میکر

.

“پخت و پز در مووی میکر” را از یاد نبرید و هر پرسشی داشتید در همین بخش و یا دیگر بخش ها با ما در میان بگذارید. (ادامه)

در کارگاه فیلم سازی

در کارگاه فیلم سازی

.

– دیدگاه شما درباره ی فیلم برای من ارزشمند است، پس از دیدن فیلم هر نکته ای به نظرتان می رسد در بخش دیدگاه بنویسید.

این فیلم در اندازه های (۱۷) و نیز (۳۲) مگابایت از وب سایت Archive.org آماده ی دانلود است.

از تماشای فیلم لذت ببرید.

جلوه ی روی خدا

جلوه ی روی خدا

تماشای زنده ی فیلم

دانلود فیلم

برای تماشای دیگر نمونه ها (اینجا) را کلیک نمایید.

——————————————————————————————————————————

 

بیاندیشیم، بسیار هم!

 

 

 

**********

…..
..

.

مهرداد

Edutopia.ir

“در بهره برداری از نگاره های آرمان شهر دانش و فرهنگ نام و پیوند به این پایگاه را از یاد نبرید!”

برای چاپ و نشر، اجازه ی کتبی لازم است.

دیدگاه های خود را درج نمایید!

نام خود را بنویسید، نیازی به پست الکترونیک و سایت شما نیست!

سربلند و پیروز باشید!

468 ad

نوشتن دیدگاه