پانل پروجکت در پرمیر

هنگامی که مواد غذایی برای خانه تهیه می کنید، آن را مستقیم روی اجاق گاز قرار نمی دهید. این مواد باید برای تهیه خوراک روزانه تهیه و در جای بخصوصی همانند کابینت نگه داری شود. اگر جزو آدم های خوش سلیقه باشید، مواد را دسته بندی نموده و در صورت نیاز برش زده، قطعه کرده و تمیز و مرتب در جای خاصی، همانند پاکت های پلاستیکی یا قفسه های مربوط قرار می دهید تا در هنگام تهیه ی خوراک دچار سردرگمی نشوید. گاهی جایی برای موادی که قرار است بعد تهیه شود خالی می گذارید و حتی ممکن است در آن جا یادداشتی بگذارید (OFFline)  و بدون شک خوب می دانید که اگر پاکت های شما پلاستیک شفاف باشد می توانید شمایی از مواد خوراکی مورد نظر (Preview) را هم ببینید.

در پرمیر اگر اجاق خوراک پزی را Time Line بدانیم بدون شک پانل Project کابینت آشپزخانه است.  حرفه ای ها می دانند که اگر پانل پروجکت به هم ریخته باشد، اعصاب تدوین گر، بدتر به هم خواهد ریخت. ریخت و پاش در پنجره ی پروجکت، یعنی آشفتگی و سردرگمی تدوین گر! به همین دلیل در این پانل توانایی های بسیار زیادی قرار داده شده است.

پیش از هر چیز، اشاره گر موس را به گوشه ی پایین، سمت راست پنجره برده و زمانی که تبدیل به یک فلش چهار پر شد به اندازه ی کافی پانل خود را بزرگ نمایید.

قدیمی ترها پرمیر پنج و نیم را که به خاطر بیاورند شاهکار آن را بدون شک پانل Story Board خواهند دانست. چه شد که این امکان حذف شد؟ به این دلیل که پانل پروجکت توانایی ها و قابلیت های بسیاری دارد که یکی از آنها تبدیل شدن به پنجره ی Story Board  است.

کارگردانان برجسته، در خلوت خودشان شمایی از هر نما را نقاشی می کنند تا همه ی دست اندرکاران با مشاهده ی آن، به دیدگاه او درباره ی هر نما پی ببرند. این نقاشی ها بر روی تخته ای چسبانده می شود و استوری بُرد نام دارد. امروزه استوری بردها قالب انیمیشنی هم پیدا می کنند و برای برخی از فیلم های پرهزینه، حتی یک انیمیشن کامل قبل از ساخت فیلم طراحی و تولید می شود که خودش یک فیلم سینمایی انیمیشنی است.

شما قادر هستید به هر شکلی که راحت تر کار می کنید پانل پروجکت خود را ویرایش و دست کاری نمایید. حتی  می توانید آن را به صورت یک استوری بُرد درآورید و کل کلیپ های مورد نظر را به ترتیب زمانی پشت سر هم چیدمان نمایید. ساده ترین راه این است که از گزینه ی Scene در بالای پانل برای کلیپ های مورد نظر عدد زمانی وارد نمایید و سپس بر روی این گزینه کلیک کنید تا بر اساس آن مرتب شود. راه دیگر….

ادامه دارد

 

 

468 ad

۴ دیدگاه‌ها

 1. محمدرضا غفوريان says:

  تشکر دوباره

 2. مهدیه دهنوی says:

  با سلام استاد من از شاگردان شما در دوره مهارت های تدریس سما آبان ۹۱ هستم فیلمی که تهیه کرده ام ۴۴ مگابایت حجم دارد و قابل ارسال نیست و با فایل zip -rarخیلی کم حجم کم می شود و ۳۸ مگ می شود چطور حجم آن را کم تر کنم که قابل ارسال شود
  با تشکر از اطلاعات مفید تان در سایت

  • مهرداد says:

   سلام و درود به شما
   به شما نرم افزار AutoGK – را پیشنهاد می کنم(auto gordian knot) آن را در گوگل جستجو و دانلود نمایید.
   با جستجوی AutoGK (Auto Gordian Knot) 2.55 به شرط آن که فرمت مورد نظر شما را بخواند به راحتی می توانید اندازه ی خروجی خود را تعیین نمایید. اگر فرمت شما خوانده نشد آن را باید به MPG تغییر داده و سپس از این نرم افزار استفاده کنید.
   سرزنده و پیروز باشید.

 3. ایزان says:

  با سلام و خدا قوت
  بسیار لذت و بهره بردم ازین نگاه شماتیک آشپزخانه ای به تدوین
  و باعث شد این نگاه برای همیشه در ذهن بنده حک شود و شما را دعاگو باشم.
  یا علی

نوشتن دیدگاه